Zbliżające się urodziny Twojego dziecka to okazja by… dobrze się zabawić. Przygotuj dziecku wymarzone przyjęcie i sama baw się dobrze. By solenizant i goście byli zadowoleni, możesz pomyśleć o zabawie tematycznej. Przeczytaj nasze 3 pomysły na tematyczne przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Piraci nie tylko z Karaibów
Przyjęcie urodzinowe
dla małych piratów powinno obfitować w wiele emocji! Można zacząć przy zaproszeniach, które stworzysz na wzór tajemniczej mapy skarbów. Wystarczy nadpalić lekko kartkę papieru, a treść zaproszenia wypisać ozdobną czcionką… albo szyfrem. Następnie pomyśl o zabawach. Urodziny dziecka w domu zacznij od pamiątkowego zdjęcia z solenizantem, oczywiście przebranym za pirata. Menu także powinno być typowe dla wilków morskich. Niech wszystko przypomina życie na statku! Kanapki ozdób wykałaczkami z plasterkiem sałaty, które będą udawały żagle, a z paróweczek i makaronu możesz ugotować ośmiornice – wystarczy pokroić parówkę w kilkucentymetrowe kawałki i przebić je nitkami makaronu spaghetti a potem ugotować. Morskie stwory gotowe.

Rodeo/Western
Świetny pomysł dla wszystkich małych fanów Dzikiego Zachodu. Przyjęcie urodzinowe w tym stylu niech zacznie się od stylowych zaproszeń, które będą przypominały drzwi do „saloon’u”. Przebrane za kowbojów i kowbojki dzieci będą się świetnie bawić przy muzyce country; możesz ich nauczyć prostego tańca western lub dać im za zadanie schwytanie bandyty. Żeby zabawy nabrały wyjątkowego charakteru, dla każdego uczestnika przygotuj złotą gwiazdę szeryfa. Przyjęcie urodzinowe dla dziecka w stylu western nie może się oczywiście odbyć bez odpowiedniego menu. Tort w kształcie kowbojskiego kapelusza albo zwykły okrągły ozdobiony gwiazdą szeryfa – sprawdzi się doskonale.

Cyrk
To motyw szczególnie trafiony na urodziny dla młodszych dzieci. Przed przyjęciem udekoruj odpowiednio mieszkanie; kolorowe wstążki i serpentyny oraz balony zwisające z sufitu będą przypominały wielobarwny świat cyrku. Kluczowe są też odpowiednie zabawy. Jedna z nich polega na „karmieniu lwa”. Wytnij z papieru prowizorycznego lwa z otworem na paszczę. Dzieci mogą tam wrzucać „jedzenie”, czyli np. piłeczki ping-pongowe.

A może macie swoje sprawdzone sposoby na niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Podzielcie się z nami w komentarzach.

 

 

Share Button